Kto skôr príde, ten skôr berie. Stará známa pravda, ktorá platí aj pri web stránkach. Alebo. Komu sa skôr načíta, ten si zisky pričíta!  Každopádne ak chcete pochopiť, prečo môže rýchlosť načítania webovej stránky posunúť váš biznis do zelených čísel, je nutné sa na problém pozrieť z dvoch zásadných hľadísk.

Čo na rýchlosť webu hovoria používatelia?

Žijeme v dobe informačnej epochy, záplave informácií. V dobe, kedy na informácie nie sme ochotní čakať. Chceme ich okamžite. 

Prieskum od Akamai and Gomez.com (kuk obrázok nižšie) hovorí, že prevažná väčšina používateľov internetu očakáva, že web stránka sa im načíta do 2 sekúnd. Asi práve rozmýšľate za koľko sekúnd sa načíta váš web, čo? Výsledky prieskumu navyše ukázali, že 79 % ľudí kupujúcich na eshopoch sa na danú stránku vôbec nevráti, ak pocítili problém s výkonnosťou stránky.

Výsledok je jasný. Ak nechcete prichádzať o svojich zákazníkov, určite zapracujte na zvýšení rýchlosti načítania vášho webu. Ako hovoria štatistiky, sekundami navyše vašich návštevníkov neočaria. Tak vidíte, na internete aj jediná sekunda môže spôsobiť,  že váš potenciálny zákazník vymení za konkurenciu.

Čo si o rýchlosti webu myslí Google?

Google vydal vyhlásenie, že rýchlosť stránok je jedným z faktorov, ktoré ovplyvňujú vašu pozíciu vo výsledkoch vyhľadávania (SERP). Ešte vo väčšej miere sa na tento faktor prihliada na mobilných stránkach. Čiže ak nechcete, aby vás Google zakopal ďaleko za vašu konkurenciu, treba na rýchlosti načítania vašej stránky hneď začať pracovať. Ak máte rýchlosť načítania webu vyššiu ako 2 – 3 sekundy, je najvyšší čas to zmeniť.

Čas načítania stránky je naozaj kritický. Nielen z pohľadu používateľskej skúsenosti, ale aj z pohľadu Google. Určite už rozmýšľate ako je na tom vaša stránka. Pripravili sme pre vás: 5 nástrojov, ktoré vám pomôžu zistiť rýchlosť načítania a výkonnosť vašej WordPress stránky.

Ak ste zistili, že vaša stránka na tom nie je veľmi prívetivo, určite vyskúšajte top 4 overené tipy ako znížiť čas načítania webu. Teraz už viete, že rýchlosť webu netreba brať na ľahkú váhu. A toto nie je jediný faktor, ktorý by vašej web stránke a tým aj vášmu biznisu mohol uškodiť. Nenechávajte nič na náhodu, kontaktujte nás a my vám poradíme ako nakopnúť váš biznis.

Nenechaj si ujsť nové články, tipy a ...

ODOBERAJ NOVINKY! 

Share This