Ako sme už spomínali v predchádzajúcom článku, rýchlosť načítania webovej stránky hrá jednu z kľúčových úloh pri získavaní zákazníkov. Už 1 sekundové spomalenie odozvy má za následok až 7 % zníženie počtu konverzií/nákupov. Predstavte si eshop, ktorý zarába denne 1000 €. Za rok by kvôli jednej sekunde prišiel o zisk v hodnote 25 000 €. A to už je dôvod, prečo otestovať rýchlosť stránky a zapracovať na jej zlepšení. Čo poviete?

Page load time 

Ak ste používateľmi Google chrome, nainštalujte si plugin do prehliadača. V lište prehliadača sa vám objavia malé stopky, ktorá vám odmerajú čas načítania každej webovej stránky, ktorú ste navštívite.

 

Test my site 

Ďalší nástroj od Google. V tomto prípade zameraný na rýchlosť mobilných stránok. Popularita mobilov rastie. Ľudia často začínajú svoje vyhľadávanie na mobiloch, takže ak nechcete prísť o potenciálnych zákazníkov, prispôsobte tomu aj čas načítania vašej web stránky.

 

Page speed Test

Google je “monopol” a preto sa nečudujte, že aj 3. nástroj bude z dielne google vývojárov. Výhodou nástroja Page Speed Test oproti jeho predchodcom je fakt, že nielen otestuje rýchlosť načítania webu, ale dostanete aj zoznam konkrétnych chýb a odporúčaní. Takže už stačí vyladiť spomínané chyby a váš web sa môže načítavať ako blesk!

 

GTmetrix 

Skvelý nástroj, s ktorým môžete otestovať rýchlosť webu, ale aj Yslow metriku (Yslow – rýchlosť stránky na základe Yahoo pravidiel pre výkonné web stránky). Hodnotenie je v stupnici A – F. Ak ste chodili na výšku viete, že Fku sa treba vyhnúť. Ale pozor, v tomto prípade nechcete len prejsť, ako na skúške. Tu ide o zákazníkov! 

 

Pingdom

Pingdom je v určitom smere podobný nástroju Page speed test, pretože na základe doporučení môžete hneď začať pracovať na zlepšeniach.

Výsledky sú rozdelené na základe určitých kritérií. Jedným z nich je napríklad rýchlosť načítania webu v závislosti na obsahu stránky (content type). Čiže zase iný pohľad na danú problematiku.

My sme tiež našu stánku otestovali. Výsledok bol nanajvýš pozitívny. Hlavnú zásluhu na tak uspokojivom výsledku má optimalizácia. Ak aj vy chcete nakopnúť rýchlosť vášho webu, pozrite si článok 4 overené tipy ako znížiť čas načítania web stránky. V prípade, že si nebudete vedieť rady a váš web beži na WordPresse, kontaktujte nás, radi vám pomôžeme.

Pamätajte, že pri rýchlosti načítania stránky, záleží na každej sekunde. Snažte sa preto zlepšiť čas načítania stránky, čo prispeje k lepšej používateľskej skúsenosti, ale aj zvýšeniu vašich ziskov.

Na každej sekunde záleží!

Nenechaj si ujsť nové články, tipy a ...

ODOBERAJ NOVINKY! 

Share This