PNO, skratka pre “podiel nákladov na obrate”. Je to metrika, ktorá ukazuje zisk z predaja generovaného z predaja produktu alebo služby.

Prečo sledovať metriku PNO?

Táto metrika je užitočná pre firmy, ktoré chcú zistiť, ako dobre im idú predaje produktov alebo služieb bez toho, aby zahrňovali náklady na prevádzku, ktoré sú nezávislé od predaja. PNO umožňuje podnikom lepšie pochopiť, či sú ich produkty alebo služby ziskové a ako sa zmenila ziskovosť v čase.

Je dôležité poznamenať, že PNO je len časť celkového obrazu ziskovosti podniku a nemala by sa považovať za konečné meradlo úspešnosti. Náklady na prevádzku a ďalšie fixné náklady sú tiež dôležité pre celkové rozhodovanie o ziskovosti a raste podniku.

Metrika PNO v PPC reklame

PNO v PPC (pay-per-click) reklame ukazuje zisk, ktorý je generovaný z predaja produktu alebo služby, nezahŕňa však náklady na prevádzku, ako sú mzdy, náklady na kanceláriu a ďalšie fixné náklady.

V prípade PPC reklamy sa PNO vypočíta ako (Náklady na reklamu / Obrat z reklamy ) x 100

Vzorec je:

PNO = (Náklady na reklamu / Obrat z reklamy ) x 100

Napríklad, ak získate obrat z reklamy vo výške 10 000 € a náklady na reklamu boli 2 000 €, potom by bolo váše PNO:

PNO = (2 000 / 10 000) x 100 = 20

Čím nižšie je PNO, tým účinnejšia je vaša reklama a generuje väčší zisk. Táto metrika umožňuje podniku lepšie pochopiť, ako dobre im idú predaje generované PPC reklamou.

Je dôležité poznamenať, že PNO je iba jednou z mnohých metrík, ktoré by ste mali sledovať pri hodnotení úspešnosti vášho PPC programu. Ďalšie metriky, ako je napríklad ROAS, konverzný pomer a doba strávená na stránke, vám tiež pomôžu posúdiť účinnosť vášho PPC programu a rozhodnúť sa, či investovať viac alebo menej peňazí do reklamy.

Prečo sledovať metriku PNO v internetovej reklame?

Metrika PNO je dôležitá pre sledovanie úspešnosti internetovej reklamy, pretože vám pomáha lepšie pochopiť, ako dobre váš biznis zarába z internetovej reklamy.

To vám umožňuje lepšie rozhodovať o tom, ako efektívne investujete do reklamy a ako môžete zlepšiť výkon vášho biznisu. Napríklad, ak zistíte, že vaše PNO nie je dostatočné, môžete zvážiť zníženie nákladov na reklamu, zmeniť cenu produktu alebo zlepšiť efektívnosť nákladov na produkty.

Okrem toho sledovanie PNO vám tiež pomáha identifikovať a odstrániť neefektívne kampane a zameranie sa na tie, ktoré sú najefektívnejšie, čo môže prispieť k zvýšeniu zisku a úspešnosti vášho biznisu.

V skratke, sledovanie PNO vám umožňuje lepšie porozumieť výkonu vašej internetovej reklamy a urobiť informované rozhodnutia, ako môžete zlepšiť výkon vášho biznisu.

Tipy ako zlepšiť PNO v PPC reklame

    • Zamerajte sa na cieľové publikum: Identifikujte svoju cieľovú skupinu a zamerajte sa na ňu prostredníctvom cielenia reklamy. To znamená, že by ste mali zvoliť relevantné kľúčové slová a ciele, aby vaša reklama bola videná tými, ktorí sú najviac pravdepodobní, že budú kupovať váš produkt alebo službu.
    • Optimalizujte svoje reklamné kampane: Zabezpečte, aby boli vaše reklamy relevantné pre publikum, aby boli vizuálne atraktívne a aby boli účinné v ponúkaní hodnoty. Tiež by ste mali skontrolovať výkon reklám pravidelne a optimalizovať ich tak, aby získali čo najlepšie výsledky.
    • Zvýšte hodnotu produktu alebo služby: Zvýšenie hodnoty produktu alebo služby môže tiež prispieť k zvýšeniu PNO. Môžete to dosiahnuť napríklad zlepšením kvality produktu alebo služby, pridaním nových funkcií alebo zvýšením ceny produktu.
    • Znížte náklady na reklamu: Zníženie nákladov na reklamu môže tiež prispieť k zvýšeniu PNO. Môžete to dosiahnuť napríklad optimalizáciou nákladov na reklamu, znížením počtu reklám alebo zlepšením efektívnosti reklám.
    • Zlepšite webovú stránku: Zlepšenie webovej stránky môže tiež prispieť k zvýšeniu PNO. Môžete to dosiahnuť napríklad zlepšením dizajnu stránky, zvýšením rýchlosti stránky alebo zlepšením užívateľského skúsenosti

Myslíte si, že vaše PNO by mohlo byť lepšie? Neváhajte a kontaktujte nás. Radi vám pomôžeme nájsť príčiny a aplikovať vylepšenia, aby biznis stabilne rástol.

Nenechaj si ujsť nové články, tipy a ...

ODOBERAJ NOVINKY! 

Share This