Slovo WordPress (WP) je pre bežného používateľa internetu pravdepodobne neznámy pojem. Paradoxne sa s Wordpressom však pri denno-dennom surfovaní na webe stretávame. Čo to vlastne ten WordPress je?

Ide o redakčný systém. V jednoduchosti je to systém, pomocou ktorého môžete vytvoriť webovú stránku aj v prípade, že nie ste programátor ani IT znalec profesionál. WP je súčasťou internetu od roku 2003. Za ten čas prekonal neskutočnú cestu a ak ste doteraz nevedeli čo je WordPress, alebo ste si neboli istý či na WordPresse postaviť vašu stránku, nasledujúce riadky vás určite presvedčia.

1. WordPress stránky tvoria 31% zo všetkých webových stránok

Úctyhodná bilancia. Jednoduchá matika vraví, že v podstate každá tretia stránka, ktorú na nete navštívite je postavená na redakčnom systéme WordPress. Na Slovensku sa medzi známe WordPress stránky radí napríklad Denník N, vo svete je to The New York Times.

2. WordPress je najpoužívanejší redakčný systém

Podľa informácií od W3tech  WordPress medzi redakčnými systémami prevažnú dominanciu až s 59,8 %. Vo veľmi vzdialenom závese ho nasleduje redakčný systém Joomla s biednymi 6%.

3. WP je dostupný v 62 jazykoch

Rozhranie WordPress je preložené do 62 svetových jazykov. Slovenčina je samozrejme jedným z nich a určite nepotrvá dlho, kým pribudnú ďalšie.

4. WP môžete vylepšiť inštaláciou až 50 000 pluginov

Plugin je softvér pomocou, ktorého môžete vylepšiť vlastnosti a funkcionalitu vašej WordPress stránky. Určite je z čoho vyberať a vaša stránka môže byť naozaj jedinečná.

5. Používatelia WordPressu publikujú približne 6 článkov každú

sekundu

Ak sa pozriete na štatistiky aktivít naprieč Wodpressom zistíte, že každú sekundu pribúda množstvo obsahu, vytvoreného práve na WordPresse. Mesačne na internete vďaka WordPressu pribudne až 77.4 milliónov nových článkov  a 48.3 milliónov komentárov. To znamená, že ak na internet potrebujete dostať informácie o svojom podnikaní, WordPress stránka je pre vás správna voľba.

6. WordPress je dobrý pre SEO a postará sa až o 80-90% problémov

s Google indexovaním

Špecialista z Google Matt Cutts tvrdí, že stránky postavené na WordPresse sa vo výsledkoch vyhľadávania zobrazujú vyššie, pretože redakčný systém WordPress sa postará až o 80-90% problémov s indexovaním. Táto vlastnosť WP vám zaručí, že v porovnaní s konkurenciou váš obsah používatelia nájdu, pretože sa zobrazí na lepších pozíciach. 

Zaujali vás tieto informácie? Nás určite áno. Každopádne pre nás bol vždy WordPress číslo 1. V značnej miere nás na začiatku presvedčil pomer cena/výkon. Na druhej strane z hľadiska celkovej funkcionality, dizajnu a jednoduchosti ovládania nemá podľa nás WordPress konkurenciu.
Divi WordPress Theme

V prípade, že ste sa rozhodli pre stránku postavenú na redakčnom systéme WordPress a hľadáte niekoho, kto vám s ňou pomôže, neváhajte nás kontaktovať. Tvoríme jednoduché a funkčné weby, ktoré vychádzajú z najlepšej WP šablóny DIVI. Ak si svoj web idete tvoriť sami, doporučujeme použiť WordPress šablónu DIVI. Kvalitné prevedenie a skvelá technická podpora od tvorcov ElegantThemes spravia z vašej webovej stránky jednotku na trhu!

Nenechaj si ujsť nové články, tipy a ...

ODOBERAJ NOVINKY! 

Share This